Torby foliowe

Ach te foliówki… W ostatnim czasie używanie torebek foliowych wywołuje wiele kontrowersji. Wchodzą w życie kolejne przepisy ograniczające ich użycie. Warto przystanąć na chwilę i zastanowić się nad takim stanem rzeczy. Czy wiesz, że z badań przeprowadzonych przez duńską agencję ochrony środowiska wynika, że proces produkcji torebek foliowych jest jednym z najmniej obciążającym środowisko naturalne? Generuje mniejsze zużycie energii oraz wody, jak również niższą emisję CO2 niż produkcja alternatywnych rodzajów opakowań.

Faktem jest, że torebka foliowa rozkłada się około 120 lat. Problem zanieczyszczenia środowiska przez torby foliowe wynika z braku wyrobienia odpowiednich nawyków pozbywania się ich. Zamiast do żółtych pojemników na śmieci, trafiają do lasów, rzek i oceanów. Warto szerzyć świadomość społeczną w zakresie: sortowania odpadów (wyrzucanie foliówek do odpowiedniego pojemnika), recyclingu (ze zużytych torebek mogą powstać kolejne torebki, plastikowe skrzynki, ogrodzenia, a nawet odzież), powtórnego użycia torebek (ponowne wykorzystanie funkcji opakowaniowej torebki) oraz prawidłowej ich utylizacji (proces spalania w specjalnie przygotowanych do tego celu spalarniach pozwala na odzyskanie z nich energii bez uwalniania toksycznych związków). Użytkujmy torebki foliowe w zgodzie ze środowiskiem naturalnym!

Utylizacja i recycling toreb foliowych

Energia odzyskana w procesie przetworzenia jednej plastikowej torby pozwala na 10-minutową pracę 60-watowej żarówki!

 Typy toreb foliowych:
  • z uchwytem wcinanym (bez wzmocnienia / ze wzmocnieniem- dkt / z górną zakładką- market), 
  • z uchwytem zewnętrznym (rączka),
  • koszulka,
  • koperta kurierska z uchwytem lub bez,
  • torebki zgrzewane ‚zrywki’.

Możesz zamówić niewielkie ilości z prostym nadrukiem metodą sitodruku (nie wszystkie typy toreb) lub większe ilości z nadrukiem fleksograficznym. Zachęcamy do kontaktu!