Bądź eko z Atemi

Od kilku lat możemy zaobserwować dynamiczny wzrost świadomości ekologicznej konsumentów w Polsce. Twoi Klienci coraz częściej myślą, w co zapakowany jest produkt i czy opakowanie to można poddać recyclingowi. Trend ekologiczny to już nie tylko kwestia mody, lecz konieczność – musimy razem zmieniać całą gospodarkę, aby zahamować nadprodukcję i odkładanie się odpadów. W trosce o środowisko naturalne Atemi oferuje szereg produktów, wykonanych z materiałów, które posiadają odpowiednie certyfikaty, nadają się do recyclingu lub są biodegradowalne.

Torby ekologiczne i ekonomiczne; wykonane z papieru białego lub brązowego, z uchwytami papierowymi oraz nadrukami farbami wodnymi. Papier nadaje się do recyclingu, posiada certyfikat FSC lub PEFC. Doskonała alternatywa dla toreb foliowych.

Torby ekologiczne z górnej półki, wykonane z papieru białego lub brązowego z włókien pierwotnych z dodatkiem masy makulaturowej, który łatwo poddaje się procesowi recyclingu. Papier posiada certyfikat PEFC lub FSC, dostępny również z certyfikatem ISEGA (dopuszcza do bezpośredniego kontaktu z żywnością), nadruk farbami wodnymi.

Torby z fałdą boczną lub płaskie, wykonane z ekologicznych materiałów dopuszczonych do kontaktu z żywnością (atest lub certyfikat), papier biały lub brązowy. Farby i kleje wodne do zastosowań spożywczych. Doskonała alternatywa dla woreczków foliowych.

Torby eleganckie, wykonane z papierów produkowanych w fabrykach o najwyższych standardach środowiskowych (ograniczenie wykorzystania wody i energii, wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, efektywne wykorzystanie surowców i odpadów). Papier z certyfikatem PEFC lub FSC, karton z certyfikatem PEFC, nadruk farbami wodnymi.

Pudełka wykonane z kartonu kraft z włókien pierwotnych z dodatkiem masy makulaturowej, z powlekanego kartonu z certyfikatem PEFC lub z tektury - materiału odnawialnego, który łatwo ponownie przetwarzać i biodegradować.

Torby materiałowe - torby wielokrotnego użytku, o najdłuższym cyklu życia. Torby, które długo służą konsumentom i tym samym pomagają w ograniczeniu używania opakowań plastikowych i jednorazowych.

Zapraszamy do skorzystania z naszej szerokiej oferty! Dbajmy razem o środowisko naturalne!